7. kolo BLHPS Nová Ves 2017

Odpoledne 22.7.2017 po absolvování soutěže v Trojanovicích jsme přejeli na soutěž do sousední vesnice. Na Nové vsi se uskutečnil 46. ročník poháru Lysé hory v kategorii mužů a žen a také 15. ročník Memoriálu Jiřího Drábka v kategorii mužů nad 35 a nad 50 let. Výsledky mužské a ženské kategorie byly rovněž započítávány jako sedmé kolo do BLHPS, kterou jsme před touhle soutěži vedli o 18 bodů.

Odpoledne 22.7.2017 po absolvování soutěže v Trojanovicích jsme přejeli na soutěž do sousední vesnice. Na Nové vsi se uskutečnil 46. ročník poháru Lysé hory v kategorii mužů a žen a také 15. ročník Memoriálu Jiřího Drábka v kategorii mužů nad 35 a nad 50 let. Výsledky mužské a ženské kategorie byly rovněž započítávány jako sedmé kolo do BLHPS, kterou jsme před touhle soutěži vedli o 18 bodů.
Plán na tuhle soutěž byl jasný, upevnit si náskok na čele ligy. Tak jako minulý rok, se na start postavily dva Lubenské mužské týmy, v "áčku" běžel, Vladan Wiej m., Daniel Biegun, Vladan Wiej, Marek Valošek, Radek Viej, Marian Satisnký a Mirek Mikuš. V B týmu jde na koš Dominik Lupík, na stroj se po zranění vrací René Polášek a na rozdělvoač Kuba Svítil. Zbytek týmu zůstává stejný. Jako první a celkově 15. se na startu chystá  Lubno A, základna byla na jedničku, s vodou se nečekalo a ve předu se proudaři výjimečně shodli. výsledný čas 14,14 (rychlejší terč nalevo 14,12) znamenal průběžné vedení a také nový rekord BLHPS. Doposud rekord ligy drželi z roku 2009 muži z Hájova – 14,428. "béčku" se bohužel už tak moc nedařilo a po nenašroubovaném koši si jen připisují neplatný pokus.
Lubenští závodníci si soutěž zpestřili starty za cizí týmy. Kuba běžel vypůjčený za Metylovické muže, kteří se s časem 14,88 umisťují na průběžném třetím místě. Radek Viej nastupuje za Metylovické veterány, kde se mu ovšem příliš nedaří na spojkách, i přes zkrácení proudařů jsou terče sraženy v čase 15,814, což vynáší 2 místo. Vladan Wiej vypomáhá na koši Tíseku, který se díky velkým prostřikům končí na dně výsledného pořadí. V samotném závěru náš čas ohrozilo ještě družstvo z Trojanovic. Na levém terči překonávají o jednu setinu sekundy nejlepší sestřik Mirka Mikuše, ale výsledný čas 14,33 dává jistotu 2. místa.
Video tým A               Video tým B

 

Komentáře vytvořeny pomocí CComment