1. kolo BLHPS Bystré 3.6.2017

V letošním roce se družstvo mužl rozhodlo přihlásit nejen do Moravskoslzeské ligy v požárním útoku (startuje 1. kolem 17.6. v 12:00 u hasičské zbrojnice v Oprechticích), ale také do Beskydské ligy. Ta v letech minuých neumožňovala současnou účast s jiným seriálem soutěží, avšak před pár lety se pravidla změnila.

V letošním roce se družstvo mužl rozhodlo přihlásit nejen do Moravskoslzeské ligy v požárním útoku (startuje 1. kolem 17.6. v 12:00 u hasičské zbrojnice v Oprechticích), ale také do Beskydské ligy. Ta v letech minuých neumožňovala současnou účast s jiným seriálem soutěží, avšak před pár lety se pravidla změnila. První letošní bodovanou zastávkou pro tuto ligu byla sousední soutěž na Bystrém. Do letošního roku jsme se zde mohli setkávat s náročnými pravidly a tratí v údolí hromů, kde mimo 9 členné týmy, byla nutností mašina s funkční vývěvou, jelikož se voda sála z potoka. To je však minulostí a 27. ročník Memoriálu Ladislava Gureckého a Karla Hovjackého přivítal soutěžní družstva v areálu chaty "Bystřanka". Zde na jednotlivé závodniky čekala travnatá trať, po rozdělovač na fotbalovém hřišti, dále se pak svažovala na přilehlou louku. 

Díky uvolněným pravidlům Beskydské ligy ohledně půjčování závodníků (2 půjčení) se nám, i přes zranění Reni Poláška (přejme mu brzké uzdravení), podařilo sestavit 2 soutěžní týmy. První ve složení Vladan Wiej ml., Daniel Biegun, Vladan Wiej, Marek Valošek, Radek Viej, Mirek Mikuš a Marian Satisnký, nastupuje v pořádí jako 5. Vydařený pokus zastavuje časomíru na hodnotě 14,526. Tento čas dává naději na slušný příděl prvních bodů do Beskydské ligy. O 2 družstva později se již na základně chystá B tým, který doznal oproti A týmu změn pouze na 3 postech. Na béčkách a rozdělvoači se objevují Domink Lupík a Kuba Svítil, na levém proudu Roman Viej. Pro něj je to návrat a tento post po dlouh době a zvládá jej vskutku znamenitě. Časomíra se zastavuje vlevo na hodnotě 14,679, vpravo 14,960 stačící v tuto chvíli na průběžné druhé místo. V samém závěru soutěže ještě startují kvalitní týmy, které bezesporu mohou tyto časy atakovat, avšak ani jednomu se to neppovedlo a Lubno bere na této soutěži vítězný double.
Video tým A               Video tým B

Komentáře vytvořeny pomocí CComment