TFA Metylovice 2016

Dne 9.4.2016  se opět po roce sjeli soutěžící ze všech kotů České republiky do Metylovic, aby zápolili o titul železného hasiče (TFA - Toughest Firefighter Alive).

Dne 9.4.2016  se opět po roce sjeli soutěžící ze všech kotů České republiky do Metylovic, aby zápolili o titul železného hasiče (TFA - Toughest Firefighter Alive). Oproti loňskému ročníku se výrazně zhoršilo počasí a prosluněnou jarní sobotu vystřídal sychravý dubnový den s teplotami okolo 6-7°C. Změřit své síly s ostatními nakonec přijelo 98 závodníků a závodnic ve 4 katogeroiích (muži, ženy, muži nad 35 let a ženy nad 35 let). Velikou novinkou bylo přidání kategorie družstev, do které se sčítaly časy jednotlivých závodníku. Každý tým musel obsahovat po jednom zástupci z kategorie mužů, žen a veterána nad 35 let. Za družstvo hasičů z Lubna nastoupil Roman Viej, Barbora Mikušová a Mirek Mikuš. Roman po loňséké neůčasti ze zdravotních důvodů, patřil již před startem k velkým favoritům a tuto svou roli potvrdil vylepšením loňského traťového rekordu Jana Haderky o 0,5s. Časomíra se zastavila na hodnotě 2:17,25s a ento výkon stačí na vítězství mezi veterány o více než 19s před druhým Stanislavem Kalvodou. Přesto o chvíli později Haderka posunuje hranici traťového rekordu na 2:11:46 a tím si zajišťuje prvenství ve své kategorii. V kategorii žen již od úvodu vede loňská vítězka Adéla Štandlová z Metylovic (2:28,20), za Lubno nastupující Barbora Mikušová je na svém vůbec prvním TFA, přesto to není znát a dostává se 0,2s do čela (2:27,99). Náskok v kategorii týmu na Metylovice B je již značný, jen to nepokazit ještě v kategorii můžů. Předposlední se na start staví Mirek Mikuš a jako by chtěl vytvořit dramatický závěr, kazí bariéru a čas utíka. Do cíle se dostává až v čase 3:04,30, což je oproti loňskému času 2:35 zklamání. Součet čásů dává 7:49,54 a Lubno může slavít první místo mezi týmy s téměř 11 sekundovým náskokem před drýhým, vítězství v kategorii žen i veteránů.

Video Roman    Video Barbora    Video Mirek

Komentáře vytvořeny pomocí CComment