S kamenem do Kamene 10.-11.5. 2014

S kamenem do kameneSobotní odpoledne 10.5.2014 bylo jediné volné v kalendáři našich soutěží, kdy jsme mohli uskutečnit dlouho avizovanou akci pro všechny naše mladé hasiče.

Dopoledne se sice ještě 4 naše děti  zúčastnily za družstvo Metylovic štafety v Místku, ale vrátili se včas a stihli ještě právě rozjetou akci " s kamenem do Kamene". Krásné počasí nám přálo a tak všichni účastníci akce, ať děti nebo doprovod rodičů,se vypravil na pochod naší nejvyšší lubenské hory a to Kámen. (po našem Kameň)

FOTO

Základní tábor naše výprava rozbalila v bývalém kamenolomu, kde jsme zanechali doprovod s kočárkem a pokračovali v zástupu pěšinou i nepěšinou, lesem až na vršek. Kdo čekal rozhled do okolí, byl zklamán, neboť vrcholek je zalesněn, ale kamenitý vrchol s propadlými roklemi to bylo to naše. Donesenými barvičkami děti zdobily kameny, které si někteří  donesli již z domu a nebo je našli cestou. Nadšení dětí z malování vystřídalo zděšení maminek, které viděly právě své děti umazané od barev. Naše výtvory pak ozdobily jeden z balvanu na vrcholku . Po návratu do  zakladního tábora, nás čekalo občerstvení a opékaní párků.

U hasičské zbrojnice pak pokračoval program dne hraním her a soutěží a vařením guláše v kotlíku. Výborná večeře zahnala případný hlad a tak když přišel čas a únava, rozestlaly si děti své spacáky nahoře v zasedačce.

Ranní  slibovaný budíček v 7 hodin se nekonal! Většina byla vzhůru již mnohem dříve.  Zatímco děti snídaly dole v klubovně, rodiče uklidili nahoře místnost.

Nedělní ráno již neslibovalo počasí jako to předešlé a hrozilo deštěm. Řešila se "mokrá" varianta programu. Nakonec přece jen nás počasí přesvědčilo a tak se uskutečnil výlet hasičským autem na Prašivou.

Auto nás dovezlo až ke Kohůtce a my vyrazili pěšky po červené značce vstříc dalšímu  horskému vrcholu. Po nedlouhé  chůzi se dostavila u těch menších únava, ale nabídku pomoci odmítli a k chatě na Prašivé dozazili všichni. Nutno dodat, že terén byl jako pro kamzíky. A nahoře - KOLOTOČ !!!  A bylo po únavě! Fotka s medvědem, hrnek horké čokolády, znovu ten kolotoč a tradá dolů.

Došli jsme akorát. Jen co se naše auto dalo na cestu domů, začalo pršet. Nám to ale nevadilo.

U hasičárny už na některé  děti čekali rodiče a tak se postupně rozešla parta dětí, které spolu strávily bezva víkend, kdy se pobavily a užily si zábavy a cestou  v autě si plánovaly další akce, které by chtěly prožit.

Napsal: Libor Kokeš

FOTO