Konec sezóny mladých hasičů

Měsíc září se nesl ještě v soutěžním duchu .Celkem jsme byli na 21 soutěžích. V Moravskoslezské lize mladých hasičů se mladší žáci umístili se 150 body na 17 místě. Starší žáci skončili na místě 11 se 169 body a družstvo dorostu obsadilo krásné třetí místo se 124 body.

Pro mladé hasiče a děti z okolních vesnic jsme připravili již 5.ročník branné hry „s kamenem do Kameňa“. Děti si na dvanácti stanovištích mohly vyzkoušet různé dovednosti a prověřit znalosti, například ze zdravovědy, poznávání topografických značek , zatlouct hřebík, hodit gumákem na cíl, střelbu ze vzduchovky, zapamatování si obrázků, hádanky, což se ukázalo, jako jedna z nejtěžších disciplín. Po splnění úkolů děti dostaly písmenka, ze kterých v cíli skládaly tajenku. Letošní tajenka zněla MASARYK a ŠTEFÁNIK. Tato akce mohla proběhnout díky dotaci, kterou poskytlo město Frýdlant nad Ostravicí, za což moc děkujme!!!

Nyní naše schůzky probíhají mimo hasičský sport. Probíhalo focení, byli jsme pouštět draky a chystáme lampionový průvod.

FOTKY :https://sdhlubno.rajce.idnes.cz/S_kamenem_do_Kamena_2018/