Mladí hasiči

Ohlédnutí za sezonou MH

Ohlédnutí za letošní soutěžní sezonou mladých hasičů v Lubně

Letošní soutěžní sezona mladých hasičů v Lubně se dá nazvat sezonou velmi povedenou. Přivítali jsme do svých řad 4nové členy. S dětmi se udělal velký kus práce, o čemž svědčí i dosažené výsledky. Prioritou letošního roku byla pro nás účast v Moravskoslezské lize mladých hasičů, která čítala 15 ligových kol. Dále jsme se zúčastnili dvaceti jedna neligových soutěží denních i nočních a zavítali jsme i do sousedního okresu Nový Jičín.

V kategorii mladších žáků naše družstvo obsadilo v konkurenci 18 týmů krásné 11. místo. Děti dosáhly nejlepšího ligového umístění na domácí soutěži v Lubně a to 3. místo. V lize pak bodovali ještě jednou třetím místem v Petřvaldíku. Mladší žáci i na neligových soutěžích, se rovněž umístili na medailových pozicích a to v Hůrce, kde byli první. Dále jsme zavítali do  Janovic, byli jsme ve Frýdlantě, na noční soutěži ve Vyšních Lhotách, na Pstruží a  jiných okolních soutěží.

Starší žáci se v letošním roce rovněž účastnili soutěží MSL MH a celkově skončili na krásném třetím místě.

Z 15. ligových kol obsadili dvakrát 1. místo, čtyřikrát 2. místo Nejlepší čas se jim podařil v Petřvaldě a to 11,61 sekund. Nejrychlejší sestřik byl na domácí soutěži a to 11, 20 sekundy …Po dlouhých 16 letech se podařilo, že zlato zůstalo doma. Dařilo se nám rovněž i na neligových soutěžích, z kterých si přivezli pět 1. míst a to z Krásné, z Frýdlantu, z Ostravice, z Hůrky, a Palačova , čryři 2. místa a to z Morávky, Nýdku, Hukvald a z Místku-Bahno. A dvě 3. místa z Hustopečí nad Bečvou a Kunčic pod Ondřejníkem. Starší žáci se v záři účastnili také celorepublikové soutěže v požárním útoku v Bochoři „ O Bochořskou sovu“, kde v konkurenci 62 týmů obsadili 35. místo.Na začátku listopadu se konalo slavnostní zakončení MSLMH, kde se naposledy v toto roce sešla všechna družstva a všichni byli oceněni za své výkony. Každoročně se také vyhlašuje anketa, kde děti z ostatních týmů hlasují. V této anketě jednoznačně zabodovalo Lubno, jelikož jsme šestkrát vyhráli a to nejsympatičtější tým, nejhezčí hasičky, nejhezčí dresy, nejlepší sací…. Nejhezčí video jak u mladších žáků, tak nejhezčí video u starších žáků. Starší žáci se mohou také pochlubit v top dvacítce nejrychlejších časů pětkrát a v top dvacítce nejrychlejších shozů osmkrát.

Všem dětem patří velký dík. Příští rok bude pro nás všechny nový, začínáme zase od začátku, proto nám držte pěsti.

Pro děti je celoročně připravován program i mimo hasičský sport. V zimních měsících navštěvujeme tělocvičnu v Janovicích, chodíme bruslit do haly Polárka ve Frýdku – Místku. Na jaře jsme se zúčastnili brigády v hasičárně.   S dětmi jezdíme také po různých výletech. V Ostravě Vítkovicích jsme navštívili výstavu české televize, kde si děti vyzkoušely roli kameramana nebo moderátora v pořadu bludiště, prohlédli si kostýmy k pohádce tajemství staré bambitky, poté jsme jeli na 112, kde jsme měli možnost si prohlédnout výjezdové vozy, speciální techniku na krizové situace, mladí hasiči si mohli obléci zásahový oblek a nakonec jsme si prohlédli vrtulník záchranné zdravotnické služby.

Opět jsme vyrazili na prestižní soutěž do olomouckého kraje, cestou tam starší žáci navštívili hasičské muzeum, muzeum kočárů a zámek v Čechách pod Kosířem. Všem doporučujeme, stojí to za to.

Povedenou akcí se stal již 3.ročník “ S kamenem do Kameňa“, který byl opět pořádán v duchu branného závodu. Děti si na sedmi stanovištích oprášily znalosti ze zdravovědy, orientaci s mapou a buzolou, motaly hadice, házely gumákem na cíl, určovaly značky, vázaly uzly a stříkaly ze džberovky na terč., Odměnou byl pak oblíbený párek. Večer jsme pak prošli nočním Lubnem s  lampiony.

Na závěr roku jsme měli ještě tradiční Mikulášské a vánoční posezení. Chtěli bychom poděkovat Všem sponzorům za podporu mladých hasičů v Lubně, také paní starostce města Frýdlantu nad Ostravicí paní Heleně Pešatové a budeme se těšit na spolupráci v dalším roce.