Příhlášení

Mladí hasiči

XXX. ročník Memoriálu Františka Sluky

Napsala: ELIŠKA

V sobotu 11.6.2016 se konal na lubenském hřišti již 30.ročník této soutěže v požárním útoku mladých hasičů a zároveň to bylo 10.kolo MSL MH.

V letošním roce se soutěž konala od 12 hodin, tak jako když začínaly první ročníky. Důvodem bylo zrušení soutěže mužů a žen , "O Pohár obce Lubna, v požárním útoku."

 Dopoledne probíhaly poslední přípravné práce na hřišti a družstva mladších a starších žáků se zúčastnila ještě soutěže v Hnojníku, která byla zároveň 9 kolem MSL MH. Obě družstva  byla nažhavena a připravená podat co nejlepší výkon, což se jim skutečně i podařilo : mladší žáci 20,01s, což jim stačilo na 9 místo a starší žáci s 12,98 s získali 2 místo! Byl to skvělý start pro tento den. Rychlý návrat domů a výpomoc s přípravou soutěže zabral zbytek dopoledne.

 Od 12 hodiny se již sjížděly auta s družstvy dětí na hřiště a slavnostnímu zahájení tak bylo přítomno již přes 20 družstev, včetně mini z domácího Lubna.

Při zahájeni byli malým dárkem oceněni starší členové SDH Lubno, kteří stáli u zrodu tradice hasičské soutěže na Lubně.

No a po zahájení se již jen hlavně závodilo. Výborně připravená trať, stejně jako soutěžní družstva snesla i drobný déšť, který se v jednu chvíli objevil.

První startovní výstřel odstartoval družstvo mini z Lubna , které již tradičně domácí soutěž zahajuje. Šlo jim to krásně a i přes zaváhaní strojníka nakonec slavili 1 místo.

Jako 7. družstvo a druhé z našich startovali mladší žáci. Ač letos téměř nový tým, svůj křest si již odbyli na předešlých ligových soutěžích , a tak svým krásným výkonem a časem 16,31 se hned zařadili na čelo výsledků. Nakonec jen družstva z Nové Vsi a Malenovic byla lepší, a tak celkové 3 místo bylo umístění, které si určitě zasloužili.

Starší žáci z Lubna startovali jako 13. Šťastná nebo nešťastná bude tato 13? Odpovědi bylo 11,62 s od výstřelu startéra po sestříknutí posledního terče. Nádherný čas dal jasnou odpověď a uklidnil všechny. Další nejlepší čas měly Malenovice 12,895 s a Jistebník 12,957 s.

Na startu XXX. Ročníku Memoriálu F.Sluky se nakonec vystřídalo 46 družstev z blízkého i vzdálenějšího okolí. Čekání na start pomohl dětem zkrátit skákací hrad, nebo doplňková soutěž se džberovkama a hadicemi.

Lepší odměnu organizátorům XXX. Ročníku Memoriálu F.Sluky naši žáci dát nemohli! Patří jím vedle gratulace i poděkování a přání, aby letošní sezóna úspěšně pokračovala dál!

Poděkování patří i všem členům SDH Lubno i jejích příznivcům, kteří nám pomohli nejen s průběhem soutěže, ale i s její přípravou a taky úklidem po soutěži.

Děkujeme i městu Frýdlant n/O ,které nám nejen finančně pomáhá, ale i  také i všem našim sponzorům.

Děkujeme všem žákovským družstvům i jejich vedoucím , že si k nám přijeli zasoutěžit, a věřte, že Vás rádi přivítáme i na XXXI. ročníku Memoriálu F.Sluky.

Do té doby přeji všem nashledanou!

Za SDH Lubno

Kokeš Libor

Komentáře vytvořeny pomocí CComment