Nová Ves a Malenovice (2. a 3. kolo ligy

Napsala: ELIŠKA

V sobotu 7. 5.2016 se na Nové Vsi konala ligová soutěž, na které jsme nechtěli chybět. Sraz byl u hasičárny v 9:45, ale někteří to popletli, a tak tam byli už v devět. Když jsme přijeli na místo, vyplnili jsme určité papíry a pak čekali, až nadejde naše chvíle. Nejprve se na základnu nachystali naši mladší. S výstřelem vyběhli, košík, béčka, rozdělovač, proudy, všechno sedlo. Zahučela mašina a pravý terč byl sestřelen, zatímco ten levý stále bojoval. Nedařilo se, z proudnice vycházely dva proudy místo jednoho, a tak se terč nepodařilo sestříknout. Mladší útok nedokončili. Za několik družstev na start nastoupili starší. Opět výstřel a všechno nevěřícně sedlo, první sestřik byl dokonce už v jedenácti vteřinách! Ale stala se zrada a levá proudnice opět prášila dva proudy. Maya neváhala a dotáhla si proudnici až úplně k čáře, čímž terč sestříkla, ale uplnynulo dost času. Po útoku jsme zkoukli prodnici. Nejspíš je problém v ní, a tak nám Vladan doporučil, abychom si v Malenovicích raději půjčili proudnici od jiného týmu. Jo a dosáhli jsme celkového času 21,748 s.
Po přesunu do Malenovic jsme čekali. Mladší jeli vcelku na začátku. Běželi s proudnicí od Malenovic, bez pojistky, přesto to pěkně zvládli a zajeli čas 32,620 s. Na konci přišli na řadu i naši starší, nachystali si věci, počkali na výstřel a běželi. Zase všechno bezvadně sedlo, ale bohužel Maya měla jinou proudnici, nestihla ji zapojit, a tak když dosedla před terč, vyletělo jí to z rukou. Nakonec ji ale zapojila a útok jsme dokončili s časem 24,350 s.  Když jsme se vydali motat hadice, viděli jsme, že má Maya něco s rukou, hned ji vedli ke zdravotníkovi, který jí to ovázal, ale pro jistotu ji ještě poslal na rentgen, a tak jsme se sesbírali a odjeli domů - do naší hasičárny. Pak ještě jela Maya s Martinem  na rentgen. Za chvíli bylo jasno, palec je zlomený!
V Malenovicích jsme se umístili na  15 místě.
Děkujeme trenérům, že i v nejtěžších chvílích a bolestech tohoto víkendu zachovali chladnou hlavu a věřili nám :)
PS: Mayo, hlavně buď v klidu, ať palec drží a můžeme běhat jako ještě nikdy!