Pětihvězdičkový víkend

Napsala: ELIŠKA

Pětihvězdičkový víkend

V sobotu 5. 3. jsme se sešli o půl deváté ráno v hasičárně, abychom se vydali na 112tku do Ostravy a potom na výstavu České televize, která slavila 60 let vysílání. Na 112tce nás provedli dva hasiči, ukázali nám výjezdové vozy, různou techniku, viděli jsme i skluzy, nechali jsme si vyčistit boty, Dominik si dokonce vyzkoušel hasičský zásahový oblek se vším, co k němu patří a nakonec nám ukázali i záchranářský vrtulník. Bylo to obrovské sídlo, a tak než jsme to všechno prošli, ty menší začaly bolet nohy. Rozloučili jsme se a v autě cestou do Vítkovic nám svačina přišla k duhu. Ve Vítkovicích jsme dostali nálepku Večerníčka, placku na připnutí, někteří odvážní si vyzkoušeli trenažér pro kosmonauty. Potom jsme prošli výstavu, zhlédli kousek pohádky Tajemství staré bambitky, viděli  kostýmy z pohádek, které točila ČT Ostrava ,vyzkoušeli  si roli kameramana a moderátora v pořadu Bludiště (samozřejmě jen na oko ;) ),před odchodem jsme dostali pexeso s obrázky z pohádek a před budovou jsme si užili plno legrace se speciální tabulí, která nás všechny zaujala asi nejvíc. Podle původního plánu už měla naše cesta končit, ale Kika s Naty chtěly zastávku ve Frýdě, pro TapiTea, a tak jsme využili příležitost a s Mayou jsme se stavily do Billy pro nějaké mňamky na večer. Pak už jsme směřovali ke stánku s TapiTea, kde jsme  strávili další necelou hodinu, protože si všichni objednali. Když už jsme konečně všichni opustili obchodní centrum, mířili jsme ještě odvézt Naty domů, cestou jsme se stavili na rybárnu na Nové Vsi, poté ještě pro Denču a pak už přímo do hasičárny. V hasičárně jsme si nachystali věci na přespání (karimatku a spacák) a hráli jsme Aktivity. Když pak Renča někam zmizela, měli jsme chvíli pauzu. Když se pak vrátila, řekla, že na ni někdo klepal, což bylo nemožné, protože všichni byli v tu dobu nahoře. Pochopili jsme to tak, že dole straší, a když jsme pak později šli pro“ gumítky“ dolů do hasičárny, šla Renča , já s Mayou a měly jsme stráž u vchodových dveří. Jak jsme se bály.! Nakonec to všechno dobře dopadlo, gumítky jsme dopravily v bezpečí nahoru a někteří strašení vůbec neřešili, třeba váleli sudy ve spacáku, nebo po sobě házeli polštáři. Byl to opravdu povedený den a tak když se šlo spát, nikdo neodmlouval a všichni únavou usnuli. Ráno byli někteří vzhůru už v sedm. Sešli jsme na snídani, pustily se pohádky a řešili, jak vlastně poskládáme družstva na tuto sezonu. Když jsme se najedli, vydali se na procházku po okolí, proběhli se a došli do hasičárny, odkud naše cesty směřovaly zase domů. Úsměvnou tečku všemu dal Davídek, kdy na otázku,“ Co budete dělat o prázdninách?“ řekl, „že pojedou očkovat králíky!“

Děkujeme, byl to úžasný víkend se spoustou legrace, za jeho organizaci by si všichni měli napsat velkou jedničku s hvězdičkou. :)